(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-98121472-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); >

Renovácia - čistenie DPF - FAP filtrov Košice - www.chiptuning.sk

Logo EB CHIPTUNING
CENNIK CHIPTUNINGU KOSICE

Profesionálny chiptuning

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Renovácia - čistenie DPF - FAP filtrov Košice

DPF & FAP & AdBlue
DPF & FAP – Filter pevných častícOdstranenie DPF FILTRA
Naša firma ponúka aj služby odstránenia filtra pevných častíc, regenerácie filtra pevných častíc a predaj nových filtrov pevných častíc. Filter pevných častíc sa najčastejšie upchá a tým pádom dochádza k jeho nefunkčnosti, ktorá sa prejaví ako zníženie výkonu motora, dymenie a rozsvietenie kontrolky na palubnej doske. Proces odstránenia filtra pevných častíc pozostáva z dvoch fáz.
1.FÁZA SOFTVÉROVEJ ÚPRAVY
Pri softvérovej úprave sa upravuje riadiaca jednotka motora a celý jej program sa nastavuje do režimu, aby po vybratí filtra pevných častíc sa motor neprepínal do núdzového režimu.
2.FÁZA MECHANICKÉHO ODSTRÁNENIA - Odstránenie a vypnutie robíme len pre športové účely
V tejto fáze sa samotný filter pevných častíc mechanicky odstráni a výfukový systém automobilu sa stáva ľahšie priechodný čo ma za následok vyšší výkon a nižšiu spotrebu.
Celý tento proces je vratný a v prípade, že sa rozhodnete pre namontovanie nového filtra, tak úprava softvéru do pôvodného stavu je ZDARMA.
3.Možnosť renovácie DPF - FAP filtra
Čistenie, regenerácia, renovácia alebo repas filtra pevných častíc v našom zariadení šetrí peniaze v porovnaní s nákupom nového filtra a takisto znižuje dopad na životné prostredie. Zariadenie pracuje v uzavretom okruhu systému, ktorý nezaťažuje životné prostredie prachovými emisiami a pachmi.
Filter pevných častíc vo vašom vozidle vyčistíme alebo renovujeme na novom, certifikovanom a profesionálnom zariadení (certifikát TŰV NORD), pracujúcom na princípe presne dávkovaných tlakových impulzov biologických rozpúšťadiel a následným dokonalým vysušením.
Vyčistíme všetky DPF filtre, všetkých značiek vozidiel. Garantujeme 24 mesiacov a ďalších 100 000 km bez problémov s filtrom pevných častíc za predpokladu bezproblémovo fungujúceho spaľovacieho systému.
Náš stroj je jedinou technológiou na trhu, ktorý je schopný vyčistiť nielen zbytky PM10, ale aj olejové zvyšky zachytené vo vnútri DPF a v katalyzátore. Náš stroj využíva jedinečnú technológiu na trhu, ktorá čistí všetky typy filtrov pevných častíc (DPF/FAP), a to ako z osobných vozidiel (i Euro 6), autobusov a nákladných vozidiel, katalyzátorov veľkých nákladných automobilov (SCR), takisto aj chladiče a medzichladiče. Naše zariadenie pracuje s certifikovaným čistiacim systémom na báze kvapaliny, obohatenej organickými absorbentmi emulzií uhľovodíkov, ktoré zaisťujú obnovu pôvodnej účinnosti DPF až o 98%, a pritom sa dokáže postarať aj o zvyšky oleja.
Na rozdiel od všetkých ostatných spôsobov regenerácie, je naša technológia šetrnejšia voči štruktúre DPF filtra a nedochádza tak k narušeniu a poškodeniu DPF ako u metód, ktoré využívajú k vypaľovaniu veľmi vysoké teploty. Čistenie alebo repas filtra DPF iným tepelným spracovaním prechádza rôznymi fázami, akými sú rezanie, zahrievanie a zváranie. Tieto procesy sú zložité a riskantné pre celistvosť filtra, naviac na každú fázu je treba použiť iný nástroj resp. zariadenie. Podobne ultrazvukové čistenie vyžaduje použitie špeciálnej ultrazvukovej nádrže a sušiarne pre fázu sušenia. Náš stroj je unikátny v tom, že môže vyčistiť a vysušiť filter pevných častíc, bez ohrozenia jeho štruktúry, zároveň nedochádza k plytvaniu časom a energiou.
Náš stroj prevádza test protitlakom pred a po procese čistenia, čo umožňuje okamžitú diagnózu filtra a kontrolu kvality čistenia, po vyčistení filtra.
Pri výmene filtra však treba počítať aj s komplikáciami typu vymeniť snímače filtra pevných častíc (teploty či tlaku). Tie sa totiž často tak zrastú, že ich demontáž je takmer nemožná resp. sa pri odskrutkovaní poškodia. Toto pri našom čistení nie je potrebné a snímače sa vyčistia zároveň s filtrom.


  • Čistiť filter neznamená len zapnúť stroj!
  • fap dpf filter renovacia10 ročné skúsenosti s problematikou filtrov pevných častíc
  • záruka 24 mesiacov
  • záruka 100 000 km
  • v dobe záruky na vyčistený filter je diagnostika ZADARMO
  • v prípade záujmu o chiptuning je zvýhodnená cena pri čistení filtra
AdBlue – aditívum motorovej nafty
AdBlue je aditívum do motorovej nafty používané na zníženie emisií oxidov dusíka. Jeho použitie je dané najmä prísnymi ekologickými limitmi a normami EÚ.
V praxi je však využívanie tejto technológie skôr komplikáciou a obmedzením - nutnosť jeho dolievania, zvýšené finančné náklady, obmedzený výkon motora pri nedolievaní. Navyše, už viaceré užívateľské recenzie (napr. http://www.thetruthaboutcars.com/2010/01/the-truth-about-clean-diesels-adblue-is-freaking-expensive/ - v angličtine) hovoria o celkovom negatívnom dopade na jazdný komfort aj náklady.
Medzi hlavné nevýhody systému AdBlue patria:
  • zvýšene opotrebovanie turbodmýchadla
  • zvýšena korózia výfukového potrubia
  • zvýšené finančné náklady súvisiace s nákupov aditíva
  • "núdzový režim" pri náhodnom spotrebovaní všetkého aditíva
Máme pre vás revolučné riešenie, ktoré vás odbremení od problémov s AdBlue, s chybnými snímačmi a s vysokou spotrebou vášho kamióna. Úprava spočíva v odpojení systému AdBlue a softvérovej úprave riadiacej jednotky. V kombinácii s chiptuningom a odstránením filtra pevných častíc vieme garantovať zníženie spotreby o 8 až 10%.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky